21.09.2020 - Petrol Magazin
Petrol Magazin

İyiki varsın Nurettin İMECE,

İyiki varsın Nurettin İMECE,
REKLAM ALANI

18 Nisan 2019 tarihli yazımızda

İyi ki varsın : Nurettin İMECE

Doğu Anadolu bölgemizde Medeniyetlere beşiklik yapmış,3000 yıllık tarihi ile dillere destan Ağrı dağı coğrafyasında turizmini,ticaretini , tarihi eserlerini,coğrafyasını,kültürünü ve eşsiz doğa güzeliklerini insanoğluna sunan. Ülkemizin güzel Şehri Ağrı-Doğubayazıt.

İşte Nurettin İMECE 1978 yılında burada ,bu topraklarda dünyaya geldi. Öğrenimini burada tamamlayan Nurettin İMECE, henüz gençliğinin baharında Türkiye de yörenin sınır ticareti potansiyelinin % 80 lerde olduğu Bölgenin tüm avantajlarını biliyor ve bir an evvel enerji sektöründe yerini almak gerektiğini düşünüyordu.

Nurettin İMECE kendi ifadelerinde şunlardan bahsediyordu.
Türkiye Enerji pazarında LPG sektöründe HÜRGAZ isimli Dağıtım Firmamız var.Biz 2017 yılında ciddi anlamda hedef büyütmüş idik. Yöremizde istediğimiz hedefleri yakaladık. Şimdi Yeni bir Akaryakıt Dağıtım Şirketimiz ile Türkiye nin 7 Bölgesinde koordineli olarak Bayilik çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Nurettin İMECE ‘ ye SEKTÖR bileşenleri hakkında görüşlerini sorduğumda ;
“Enerji, hem bugünümüzün hem de geleceğimizin stratejik bir o kadar da önemli sektörlerinden biri. Ülkemizde en önemli olgulardan biri olan şehirleşme, yeni teknolojiyle birleşince enerjiye olan talebi her gün artırıyor.
Bizim dönemimiz de bu kadar yaygın değil di.ama artık Ülkemiz dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen enerji piyasaları arasında geliyor. Ülkemiz de 4 adet Rafinerimiz var. Bu da ancak Ülke ihtiyacımızın % 30 seviyesinde iç pazarımızın ihtiyaçlarını karşılamakta. Geriye kalan % 70 lik döngü dış pazardan ithal karşılanıyor. Bu da Ülke adına ciddi.maliyet .

Son 15 yıldır sektörün yapısında çok önemli değişiklikler oldu. Enerji dağıtımında sektör önemli bir özelleştirme sürecinden geçti. Rekabete açıldı. Bugün enerji 85 firma kanalı ile dağılım eşiğinde. Yabancı sektör bileşenlerinin payı da ciddi anlamda yüksek. % 55 ler civarında .

Tarihte yaşanmış bazı olaylar vardır ki bunlar tam olarak bir ders niteliğindedir. Enerji sektöründe Türkiye pazarında bir PETROL OFİSİ klasiği vardı. Sonra Yabancı sermayeler Hiç beklemediğimiz anda karşımıza çıkan fırsatlar bize bambaşka hayatlar sundu. (SHELL-TOTAL-BP VS. ) Bizim piyasa da kendi doğrularımız için karşımıza aldığımız büyük rakipler, bizi birer efsane haline getirdi.

Önümüzdeki dönemde yeni teknolojilerle buluşacak ve yatırım yapmaya devam edilecek bu sektörde, artan nitelikli iş gücü talebi vardır. Bizler Ülkemiz istihdamı ve yeni Bayilikler aşamasında son derece göreceli ve titiz tutumumuzu devam ettiriyoruz. “Çok çalışmak, maksimum düzeyde tasarruf etmek zorundayız” diyen Nurettin İMECE ye

İşte biz enerji petrol medya group olarak ;
Biz de kendisine teşekkür ediyor, iş ve sivil toplumculuk hayatında başarılarının ve üretkenliğinin katlanarak artmasını diliyoruz. .

Saygılarımızla

Levent Kandemir

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ